Teknolojik aletlere dikkat! 13 Aralık’ta Merkür retrosu başlıyor

Tanrıların habercisi Merkür bir önceki retrodan bugüne kadar neler olduğuyla ilgili bilgi geçmek istiyor. Ortalama bilincimiz ölçülmüş, eksikler saptanmış, bu minvalde insanlık için (zihinsel) gelişimsel hedefler belirlenmiş olmalı. Merkür retro yeni gelişimsel ödevlerimizin tohumlarını zihnimize ekecek senaryolarla bekliyor. Kimi annesiyle tartışır, kiminin bilgisayarı bozulur, kimi inzivada aydınlanır ama illa bu müşterek derse dair herkes alacağını alır.

Merkür retrosu nedir?

Merkür retrosunu bir zihinsel güncelleme olarak ele alabiliriz. Retroda her tür iletişim geçmişimizi iyileştirme, geliştirme, telafi etme çabasında olmalıyız. Retro, ilişkilerimizi, iletişim dilimizi, ticari alış-verişimizi, duygusal paylaşımlarımızı, hayata bakışımızı restore etmemiz için bir ara zaman gibi çalışır. Sanki zaman durur ve bize geçmişi temizleme fırsatı tanınır. Her bireyin zaman bilinci kendisiyle orantılıdır.

Retro, diğer insanların, tüm mevcudatın başka bir zamana ait olduğunu fark edebildiğimiz eşsiz bir zamandır. Kolektif bir regresyon yaşanır ve birbirimizin zamanlarının farkına varırız. Dileyen bu regresyonu hayatında sürüp giden sorunları çözmekte kullanır.

Peki neden mesajlar gitmez-gitse de yerini bulmaz, elektronik aletler arıza yapar, kazalar olur, uçağı otobüsü kaçırırsın, söylediğin anlaşılmaz? Zamanda bir sapma yaşadığını düşün. Mesaj yolladığın adam seninle aynı zaman birimini kullanmıyor. O nedenle senin yazdığını, söylediğini alamıyor, duyamıyor. Planlama uzmanı olsan dış dünyadaki zamanı yakalayamıyor, uçağı kaçırıyorsun. Çünkü zaman bildiğinden farklı akıyor. Trafikte sorun yaşıyorsun çünkü refleksler zamanla çatışıyor.

Merkür retrosunda ne yapmalı?

Bu ara zamanı doğru kullanmak için ailemizle ilişkilerimizi neden dengede tutmadığımızı, eşimizin bizi neden anlamadığını, kendimizi neden tam anlamıyla ifade edemediğimizi vb. sorgulamalıyız. Retro sürecinde bu soruların cevaplarını alabileceğimiz gibi telafi etme şansı da yakalarız. Sorduğumuz tüm sorulara cevap verileceği bir Tanrı sözüdür. Sorun, sorgulayın. Tanrıların habercisi bir es veriyorsa sizi daha iyi duymak istiyorum diyordur.

Her Merkür retrosunda kolektif bilinçaltına yeni tohumlar ekilir. Kolektif akıldan süzülen bilgi bireysel hayatlarımızda anlam kazanır. Her retronun tabiatı ve kabiliyeti değişkendir. Hangi burçtadır, hangi evde gerçekleşir hangi gök objeyle flört etmekte, kavga etmekte, uzlaşma şansı aramakta olduğu önemlidir. Retronun şahsiyeti hangi konuda, ne şekilde yeni bir kolektif bilinç kapsının açıldığının göstergesidir.

13 Aralık Merkür Retrosu Oğlak burcunda gerçekleşiyor, bunu nasıl okuyalım?

Merkür Oğlakta ise ciddi anlamda bir zihinsel üretkenlik ve yaratıcılıktan söz edebiliriz. Rasyonel akıl devrededir, yüzeysel bilgiye itibar kalmaz. Her tür bilgi toparlanır, tasnif edilir ve bilginin gerçekliği, işlevselliği önem kazanır. Bilgiyi pratik hayata uygulamaya, soyut bilgiyi somut bir değere dönüştürmeye çalışacağız. Düzene hizmet her birimizin ilk hedefidir. Evde, okulda, ilişkide, ofiste hiç fark etmez, düzen esastır. Her tür sınıf farkını irdeleyebiliriz. Sınıf farkı veya rütbe konusunu yetkinlik ve yetenek düzleminde ele alacak gibiyiz. Şimdiye kadar farkında olmadığımız gerçekliklerin ortaya çıkmasına, bilgi eksikliklerinin, kirliliklerinin giderilmesine, emek hırsızlıklarının ortadan kalkmasına hizmet edeceğiz. Bunu dingin, akli, ciddi ve sonuca ulaşmak maksadıyla yapacağız, hareket olsun diye boşa zaman harcayamayız.

Bu retro sürecini hayatımızda yapmak istediğimiz değişiklikler minvalinde ele alalım. Ne yapmak istiyorsun, nereye girmek, neyi düzeltmek vb. Ciddi bir planlama yap. Bu olsa iyi olur değil, bunu yapmak, elde etmek, başarmak, öğrenmek istiyorum. Planım şu, stratejim bu, amacım kendimde bunu başarmak. Merkür Oğlak zihni dilediğin gibi koşturabileceğin, üst sınırda çalıştırabileceğin bir pozisyondur, iyi değerlendir. Yeni yıldan şunu istiyorum değil, yeni yılda bunu yapacağım motivasyonunda olmalısın.

Merkür Oğlakta retrodaysa zihinsel potansiyelini zirveye taşımak için neye ihtiyacın olduğunu sorgulama şansına sahip çıkmalısın. Yazılı veya sözlü şahane eserler yaratabilirsin. Kendini anlamak için yeni bir cv. hazırla. Bu cv de kendini görmeni istiyorum. Kullanmadığın özelliklerine de yer ver hatta önemsiz bulduğun ama yapmaktan hoşlandığın hobilerini de ekle. Çocukken oynadığın oynarken çok mutlu olduğun oyunlar da olsun bu cv de. Kısaca kendine hiç bakmadığın bir aynadan bak. İşin içinden çıkamazsan bana mutlaka yaz, haritana çalışalım. Bir Merkür Oğlak olarak muhteşem bir gelecek planı yapmana yardımcı olabilirim. Şahane bir retro farkındalığına ulaşacağınıza inanıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir