Red Hat, 2023 Gartner Magic Quadrant for Container Management’ta Lider Olarak Yer Alıyor

Red Hat, Gartner’ın ilk Magic Quadrant for Container Management çalışmasında Lider olarak konumlandırıldı.1 Değerlendirmeler, belli kriterler göz önünde bulundurularak şirketlerin genel vizyon bütünlüğünün ve icra becerisi incelenerek gerçekleştirildi.

Kubernetes’ten güç alan tamamen entegre uygulama platformu olan Red Hat OpenShift, veri merkezlerinden buluta ve sınıra kadar hibrit ortamlarda tutarlı bir deneyim sunuyor. Red Hat OpenShift ile kurumlar doğrudan platforma entegre edilen geliştirici araçlarını, operasyon hizmetlerini ve güvenlik ve uyumluluk imkanlarını kullanarak uygulamalarını gereken ölçekte oluşturmak, modernleştirmek ve hizmete almak için birleşik bir platforma sahip oluyor. Tamamen yönetilen veya kendini yöneten seçenekleriyle erişilebilir olan Red Hat OpenShift, müşterilerin ihtiyaç duyduğu her yerde ve her şekilde çalışıyor.

Red Hat, bu çalışmada lider olarak konumlandırılmadan önce 2023’ün ilk aylarında Gartner Magic Quadrant for DevOps Platforms çalışmasında Meydan Okuyucu olarak yer almıştı.2 DevSecOps araçlarının OpenShift platformuna entegre edilmesi ve AI/ML, sınır bilişim gibi fazla kaynak gerektiren iş yüklerini bile desteklemesiyle şirketler uygulamalarını ihtiyaç duydukları ölçekte daha güvenle oluşturabiliyor, modernleştirebiliyor ve çalıştırabiliyor. Red Hat, ilgili çalışmalarda Meydan Okuyucu ve Lider olarak yer almasının Red Hat OpenShift’in sadece konteyner yönetim ve altyapı platformu değil, günümüzde ve gelecekte müşterilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak özelliklerin eklendiği ve gelişmeye devam eden bütüncül bir uygulama geliştirme çözümü olduğunu gösterdiğini düşünüyor.

Magic Quadrant raporları detaylı ve gerçek bulgulara dayalı araştırmaların bir sonucu olup, büyümenin yüksek olduğu ve sağlayıcıların farklılaştığı alanların belirgin olduğu pazarlardaki sağlayıcıların göreceli konumlarına ilişkin geniş açılı bir görünüm sağlıyor. Sağlayıcıların konumları Liderler, Meydan Okuyucular, Vizyonerler ve Niş Oyuncular başlıkları altında belirleniyor. Araştırma, şirketlerin özel iş ve teknoloji ihtiyaçlarına uygun olarak pazar analizinden en iyi şekilde yararlanmasına olanak tanıyor.

Red Hat’in güçlü yönleri ve uyarılarına ek olarak diğer sağlayıcıların ürün ve hizmetlerine dair daha fazla bilgi edinmek için Magic Quadrant raporunun ücretsiz bir kopyasına https://www.redhat.com/en/engage/gartner-mq-2023-20230811 bağlantısından ulaşılabiliyor.

Red Hat Başkan Yardımcısı ve Hibrit Bulut Platformları Genel Müdürü Joe Fernandes, konuyla ilgili şunları söylüyor: “İlk Gartner Magic Quadrant for Container Management raporunda Lider olarak yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Red Hat OpenShift, dünyanın öncü kurumsal Linux platformu olan Red Hat Enterprise Linux’un yanı sıra konteyner, Kubernetes ve açık kaynak projelerindeki yıllar süren deneyimlerimiz üzerine kuruluyor. Müşterilerimiz Red Hat OpenShift’i tamamen entegre bir uygulama geliştirme platformu olarak kullanarak tutarlı bir şekilde daha iyi kullanıcı deneyimi sunabiliyor ve dijital yatırımlarını modernleştirebiliyor. Bu sırada hibrit bulutta belli bir standarda sahip geliştirici deneyiminin de önünü açıyor. En yeni Gartner Magic Quadrant for DevOps Platforms raporunda Meydan Okuyucu olarak yer aldıktan sonra Container Management Magic Quadrant raporunda Lider olarak konumlandırılmamızın, Red Hat OpenShift’in eksiksiz bir çözüm olduğunu ve şirketlerin günümüze hazırlanırken gelecek için de adımlar atmasına yardımcı olduğunu gösterdiğini düşünüyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx