Dilan Polat ve Engin Polat Çiftinin Muhasebecisinin İfadesi Ortaya Çıktı

Kara para aklamak, vergi kaçırmak, örgüt kurmak suçlamalarıyla haklarında soruşturma başlatılan Dilan Polat ve Engin Polat çifti ile birlikte 12 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Habertük’ten Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre, Polat ailesinin 3 şirketinin muhasebe işini yapan Songül K.’nin ifadesi ortaya çıktı.

“POLİSLER İFADE ALMAK İÇİN ÇAĞIRABİLİR”

Polise verdiği ifadesinde, bu şirketlerin muhasebe işini kendisine Avukat Ahmet Gün’ün yönlendirdiğini belirten Songül K. “Ben bunların Engin Polat ve Dilan Polat çiftine ait olduğunu bilmiyordum. Engin Polat’ı tesadüfen bir ay önce Ahmet Gün’ün bürosunda gördüm. Fakat benim Engin Polat ile yüz yüze gelmemi engelleyip başka bir odaya aldı. Bana hitaben ‘Seni polisler ifade almak için çağırabilir. Biz seni ne söylemen konusunda hazırlayacağız’ dedi” diye konuştu.


Ahmet Gün

“ARKADAŞLAR SENİ İFADEYE HAZIRLASIN”

Ahmet Gün’ün kendisini tekrar arayarak ofise çağırdığını anlatan Songül K., Gün’ün kendisine “Ofisinde kendisi, Harun isimli ve Zümrüt isimli çalışanları vardı. Bana hitaben ‘Songülcüğüm, bu arkadaşlar seni olası bir ifadeye karşı hazırlasınlar’ dedi. Bir şey olmaz; çıkmaz ama biz yine en kötüsünü düşünelim ne söyleyeceğini bilelim” dediğini aktardı.

“Ahmet Gün bana hitaben ‘Ben sizleri birer ünlü mali müşavir olarak yetiştiriyorum. Korkma sen sonucuna bak ve dediklerimi yap’ dedi. Ben de ne yapmamı istiyorsun dedim. Dediğimin dışına çıkarsan yanarsın dediler. Ayrıca bana ‘Merak etme hiç bunlara gerek kalmayacak zaten Engin Polat ve Dilan Polat özür videosu çekecekler bir iki gün daha konuşulur sonra Türkiye’de her şey unutulur’ dedi. Ama biz yine hazırlıklı olalım her ihtimale karşı. Tedbirli olalım birbirimizi ele vermeden güçlü durup konuşulanların dışına çıkmayalım’ dedi.”

“NASIL İFADE VERMEM GEREKTİĞİNİ ANLATTI”

Songül K., Ahmet Gün’ün kendisinin polise nasıl ifade vermesi gerektiğini anlattı:

“İfadeni şöyle anlat dedi. Esenyurt’ta oturan Murat Akın isminde gayrimenkul işi ile uğraşan zengin görünümlü bir emlakçının tavsiyesi üzerine seni bulduğunu, yabancı yatırımcılarının olduğunu, Türkiye de şirket kurmak istediklerini, eğer hazırda kurulmuş temiz borcu olmayan firma varsa da satın alabileceklerini hem devir alınırsa kuruluşa göre bankacılık işlemlerinin devir alınan şirkette daha hızı yürütebileceklerini söyledi.”

SONGÜL K. SERBEST BIRAKILDI

Ahmet Gün’ün alınan 30 sayfalık ifadesinde Songül K.’nin bu iddiası kendisine soruldu. Ahmet Gün, bu iddiaların gerçek dışı ve hayal ürünü olduğunu iddia ederek suçlamayı kabul etmedi.

Polat ailesinin avukatı ve mali müşavirliğini yapan soruşturmanın kilit isimlerinden biri olan Ahmet Gün tutuklanmıştı. Operasyonda Songül K. serbest kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx