Binance Balinaları Hareketli: 83’ünün Aldığı Tek Bir Altcoin Var!

Balinalar ya da büyük kripto para yatırımcıları, son haftalarda Chainlink (LINK) tokenlerini önemli bir oranda biriktiriyor. On chain veri analiz firması Lookonchain’e göre, aynı kuruma ait olabilecek 83 yeni cüzdan, son iki hafta içinde Binance borsasından toplam 11.097.687 LINK token (yaklaşık 216,4 milyon dolar değerinde) çekti. İşte detaylar…

Chainlink, Binance adreslerinin odağında

Bu büyük ölçekli para çekme işlemi, kurumsal yatırımcıların akıllı sözleşmelere kurcalamaya karşı korumalı veri akışları sağlayan merkezi olmayan bir oracle ağı olan Chainlink’in geleceği konusunda umutlu olduğunu gösteriyor. Chainlink şu anda toplam 11 milyar doları aşan değeriyle piyasa değerine göre en büyük 12. kripto para birimi konumunda.

LINK’in fiyatı son aylarda yükselişe geçti ve Ocak ayı başlarında 14 dolar civarındayken bugün 20 doların üzerine çıktı. Balinaların son birikimi, rallinin sona ermekten çok uzak olduğuna inandıklarının bir işareti olabilir. Kimi uzmana göre, “Bu kadar kısa bir süre içinde Binance’ten bu kadar büyük miktarda LINK çekilmiş olması kesinlikle bir yükseliş sinyali. Zira bu, “Kurumsal yatırımcıların Chainlink’i fark etmeye başladığını ve Blockchain endüstrisinde önemli bir oyuncu olma potansiyeline sahip olduğuna inandıklarını gösteriyor” olabilir.

Yükseliş garanti değil

Bununla birlikte, bazı analistler son birikimin LINK fiyatının yükselmeye devam edeceğini garanti etmediği konusunda uyarıyor. Genel olarak, LINK’in balinalar tarafından son zamanlarda biriktirilmesi, token’ın geleceği için olumlu bir işarettir. Bununla birlikte, yatırımcılar herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce ilgili risklerin farkında olmalıdır.

Yukarıdaki bilgilere ek olarak, dikkate alınması gereken diğer bazı ilginç noktalar şunlar:

  • LINK biriktiren balinaların kimliği bilinmemektedir. Tek bir kurum olmaları ya da birlikte çalışan bir grup kurum olmaları mümkündür.
  • Balinalar çeşitli nedenlerle LINK biriktiriyor olabilirler. LINK fiyatının yükseleceğine inanıyor olabilirler ya da LINK tokenlarını kendi DeFi uygulamalarına güç sağlamak için kullanmayı planlıyor olabilirler.
  • LINK birikimi, Bitcoin ve Ethereum gibi diğer kripto paraların fiyatı üzerinde olumlu bir etki yaratabilir. LINK yükselmeye devam ederse, bir bütün olarak kripto para piyasasına daha fazla yatırımcı çekebilir.

Yazım sırasında Chainlink, 19.41 dolardan el değiştiriyor. Kripto para birimi, özellikle 2024’ün başlangıcından bu yana yükseliş sergiliyor. Üstelik yıllık bazda bakarsak, yüzde 168’lik bir yükseliş kaydetmiş halde. Balinaların da odağında olmasından dolayı, önümüzdeki süreçte neler olacağını zaman gösterecek. Her zaman olduğu gibi yatırımcılar, kendi araştırmaları doğrultusunda yatırım yapmalı. Bu paylaştıklarımız yalnızca birer veri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx