AKP’liler reddetti: Kadın şehidin ismi geçide verilmedi!

İBB Meclisi aralık ayı ikinci oturumu İBB’nin Saraçhane’deki binasında yapıldı. Meclisin gündem maddelerinden biri Büyükçekmece’deki bir üst geçite 17 Şubat’ta Ankara’da terör saldırı sonucu şehit düşen Ayşegül Pürnek’in isminin verilmesiydi.

HalkTV’den Ali Macit‘in haberine göre, Ayşegül Pürnek’in annesi, Gülay Pürnek tarafından 24 Mart 2023’te gönderilen dilekçede, bir alt geçite Şehit kızı Ayşegül’ün isminin bir üst geçite verilmesini talep etti.

İBB OLUMLU RAPOR VERDİ

İBB’de yapılan değerlendirmede, “Büyükçekmece İlçesi, Fatih Mahallesi ile Dizdariye Mahallesinde bulunan isimsiz yaya üst geçidinin “Şehit Ayşegül Pürnek Yaya Üst Geçidi” olarak isimlendirilmesine ilişkin yapılacak yasal işlemin 5393 sayılı Belediye Kanununun 18/n maddesine göre değerlendirilip karar alınmak üzere Belediye Meclisi’ne havalesi hususunu olurlarınıza arz ederim” denildi.

AKP’LİLERİN ÇOĞUNLUKTA OLDUĞU KOMİSYON UYGUN GÖRMEDİ

AKP’li meclis üyelerinin çoğunlukta bulunduğu Harita ve Kültür Sanat komisyonları bu kararı uygun bulmadığını belirtti.

Komisyon raporunda, “Teklif komisyonlarımızca incelenmiş olup, Büyükçekmece İlçesi, Fatih Mahallesi ile Dizdariye Mahallesinde bulunan isimsiz yaya üst geçidinin ‘Şehit Ayşegül Pürnek Yaya Üst Geçidi’ olarak isimlendirilmesi talebi incelenmiş olup; komisyonlarımızca uygun görülmemiştir” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx