Yer altı şebekesine giren hırsız elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti

Antalya’da yer altındaki elektrik ve fiber internet kablolarının bulunduğu şebeke sınırına giren hırsızlık şüphelisi, elektrik akımına kapılıp feci halde can verdi. Şahsın cenazesi, şebekenin yaklaşık 100 metre uzağındaki başka girişinden zahmetle çıkartılabildi.

Kepez ilçesi Antalya Yaş Zerzevat ve Meyve Toptancı Hali’nde yer altı kablo değişimi için şebeke çizgisine giren yetkililer, bir kişinin yerde hareketsiz yattığını fark etti.

112 Acil Davet Merkezine durumun bildirilmesinin akabinde bölgeye polis, sıhhat grupları, itfaiye ve elektrik firması işçisi sevk edildi.

Yapılan incelemede sıhhat takımları, şahsın şebekedeki ana kabloda akıma kapılıp hayatını kaybettiğini tespit etti.

ÇANTASINDAN PENSE, TORNAVİDA ÜZERE GEREÇLER ÇIKTI

Şebeke çizgisine 100 metre uzaklıktaki rögardan giren takımlar, cenazeyi yaklaşık yarım saatlik gayretin akabinde tekrar giriş yaptıkları bölgeden çıkarttı.

Cenaze alındığı sırada ölen şahsa ilişkin çanta da dışarıya çıkartıldı. Çantanın içerisinden hırsızlıkta kullanılan bıçak, pense, tornavida üzere çok sayıda materyal çıktı.

“ŞEBEKE İÇERİSİNDEN SES GELİYORDU”

Görgü şahitlerinden Enes Demiral, “İnternet için arkadaşlar yenileme yaparken ses duyduklarını söyledi. Geldiğimizde kapak kapalıydı, üzerini kaldırdığımızda cesedi görüp polise haber verdik. Yaklaşık 3-4 aydır burada kablo hırsızlığı yaşanıyor. Başında zirve lambası falan vardı. Genelde hırsızlık için buradan çıkanlar da o denli çıkıyor. Elektrik ve internet kablosu çalıyorlar” dedi.

Üzerinden kimlik çıkmayan ceset, savcı ve olay yeri inceleme gruplarının çalışması sonrası otopsi için Antalya İsimli Tıp Kurumuna kaldırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.