Üsküdar’da akrabaları tarafından asma kilitle darbedildi

İstanbul’un Üsküdar ilçesine bağlı Ünalan Mahallesi’nde bulunan tütün ve nargile materyallerinin satıldığı dükkanda akraba dehşeti yaşandı.

Akrabalarının dükkanını basan Emrah D., Ertaç D. ve İlayda D. isimli 3 kardeş, iş yeri sahibi Eray Durak’a saldırmaya başladı.

Şahıslardan biri, elinde bulunan 6 kilo tartısındaki asma kilitle Eray Durak’ın kafasına vururken öbür şahıslar ise Durak’ı yumruklarla darbetti.

O anlar kaydedildi

Şüpheliler, bir müddet sonra dükkandan ayrıldı. Aldığı darbeler sonucunda başından yaralanan ve kanlar içerisinde kalan Eray Durak, darp raporu alarak şahıslardan şikayetçi oldu.

Dükkan sahibinin uğradığı taarruz anı ise iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.


“Arkadaş da 2 yıldır başında planlıyormuş”

Aldığı darbelerle başından yaralanan Eray Durak, “Karşı dükkanımda iş yapan akrabalarım var. Biz 2 yıldır konuşmuyoruz aslında ancak daha öncesinde bir husumetimiz yahut tehdidimiz olmadı. Arkadaş da 2 yıldır başında planlıyormuş, ‘millet neden benim dükkanıma gelmiyor, bana selam vermiyor da Eray’a veriyor’ diye başında kurmuş.

Olay günü de planlanmış bir formda dükkanıma geldiler. Şahsın kendisiyle göz göze geldik. Laf dalaşı etti. Sonra başka esnaflar ayırdı bizi. O dükkanına gitti ben dükkanıma gittim. 10 dakika sonra kardeşiyle birlikte elinde asma kilit ve 6-7 kilo yükünde asma kilidin demirini art cebine koymuş, bir formda kasaya kadar geliyor.

Ben fark edip ayağı kalkınca kendimi savunma emelli elimi uzatıyorum boynuna hakikat. Cebinden çıkartıp direkt başıma vuruyor. Ben de o hırsla bir şey yapmak istedim lakin yapmadım. Hiçbir atağım olmadı, büsbütün yargıya güvendiğimden ötürü.” dedi.


“Psikolojimiz bozuk durumda”

İHA’nın haberine nazaran; Durak, “Üzgünüz, psikolojimiz bozuk durumda. Bundan sonra nasıl ömrümüze devam edeceğiz? Meskenlerimiz birbirine yakın, iş yerimiz karşılıklı. Şüpheliler ben daha hastanedeyken karakoldan özgür bırakıldılar. Ben bu işin peşini bırakmayacağım.

Adalet sistemimize güveniyorum. İnşallah hak ettikleri cezayı alırlar. Hiçbir sebep yokken bana hırsla bunu yapan herkes için tehlikelidir. Bunlar katil adaylarıdır.” diye konuştu.


“Ben ölebilirdim, felç kalabilirdim”

Psikolojik ve maddi olarak ziyanda olduklarını söyleyen Eray Durak, “10 günlük iş göremez raporum var. Durmadan hastaneye gidip geliyorum. Olaydan bir gün sonra mide kanaması, beyin kanaması kuşkusuyla hastaneye kaldırıldım. Ailemle perişan haldeyiz.

Ben orada ölebilirdim, felç kalabilirdim. Hukukun ne gerekiyorsa yapmasını, bu insanların elini kolunu sallayarak gezmemesini istiyoruz. Yargıya güveniyoruz.” sözlerini kullandı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.