Twitter kullanıcıların birbirlerini desteklemesini istiyor

Sosyal medya devlerinden birisi olan Twitter bahşiş kutusu özelliğini kullanıcılara sunmaya başladı. Bu özellik tamamen kullanıcıların insiyatifine bağlı diyebiliriz. öncelikle bu sistemin nasıl çalıştığından bahsedelim. Herhangi bir kullanıcı, profiline bahşiş kutusu ibaresi eklemekle işe başlıyor.

Bu ibarenin yer aldığı bölümlere para atarak hesap sahibine bahşiş verilmiş olacak. İşin aslına bakacak olursak hizmet sektöründeki bahşiş kavramının dijital karşılığı olduğunu söyleyebiliriz. Yani pek yabancısı olunan bir durum değil.
ABD merkezli sosyal medya devi Twitter kullanıcıların birbirlerini desteklemesi için elinden gelen her şeyi yapmaya çalışıyor. Twitter Kıdemli Ürün Yöneticisi Esther Crawford tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa platform kullanıcıların birbirlerini desteklemesini istiyor.

Sürekli olarak yeni yollar bulmaya çalışan Twitter aslında reklam faaliyetlerine en az önem veren uygulamalar içerisinde yer alıyor. Instagram ve Facebook gibi sosyal medya devleri düşünüldüğünde Twitter onların yanında gerçekten de çok az miktarda reklam veriyor. Ancak kullanıcıların kazanç sağlaması için yeni yöntemler denemeye çalışıyor.

Küresel çapta devasa bir yardım ağı oluşturmak isteyen Twitter için ilk adımların bunlar olduğunu söyleyebiliriz. Hesap sahiplerine bahşiş vermek isteyen kullanıcılar Bandcamp, Cash App, Patreon, PayPal ve Venmo gibi platformları kullanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir