Trabzon’a atanan AKP adayı vilayet müdürünün paylaşımlarına reaksiyon geldi

Trabzon Turizm Vilayet Müdürlüğü’ne atanan Tamer Erdoğan’ın, AKP milletvekili aday adayı olduğu süreçte CHP ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında attığı tweetlere reaksiyon geldi.

Trabzon’a 2 yılı aşkın bir mühlet sonra atanan Turizm Vilayet Müdürü Tamer Erdoğan’ın, 2015 genel seçimlerinde AKP’den milletvekili adayı olduğu periyotta CHP ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili attığı tweetler ortaya çıktı.

“CHP zati rakip değil lakin tekrar de ‘pes’ dedirtti. CHP 11 vilayette aday adayı bile bulamamış, Türkiye’nin partisi olmak için aday AK Partimiz. Girdim Büyük Millet Meclisine, Baktım, kalmış geride İlla Edep, Edep Yahu Edep Kılıçdaroğlu. Korkun yoksa neden ağlıyorsun Kılıçdaroğlu” formunda tweetler atan Erdoğan’a reaksiyon geldi.

“ŞAŞIRMADIK! VALİ DE DÜZCE’DEN MİLLETVEKİLİ ADAYIYDI”

Bu tweetleri toplumsal medya hesabından paylaşan CHP Ortahisar İlçe Lideri Fatih Suat Oyman, Trabzon’a çok geç atama yapıldığını tabir ederek “Sürekli gündemde tuttuğumuz ve bu eksikliğin giderilmesi için Trabzon’u tanıyan, meselelere hakim birinin atanmasını beklerken, 2015 ve 2018 yıllarındaki genel seçimleri için AKP’den milletvekili aday adayı olan bir ismi atadılar. Şaşırmadık! Zira yarattıkları sistem içerisinde şaşkınlık veren bir durum değil. Keza kentimizin valisi de tekrar tıpkı periyotta Düzce’den AKP Milletvekili aday adayıydı” dedi.

“HAFIZAMIZDAN SİLİNMEYECEKTİR”

Erdoğan’ın paylaşımlarına reaksiyon gösteren Oyman, “Partilerinin idare takımlarına atama yapar üzere devletin hassas kurumları dahil her kademesinde bu zihniyetteki atamalar, liyakati ortadan kaldırmaktadır. Vilayet Kültür ve Turizm Müdürlüğüne atanan müdür Tamer Erdoğan’ın AKP’den milletvekili adaylığı sürecinde toplumsal medya paylaşımlarını göz gerisi edemeyiz.  Partimize ve Genel Liderimiz Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na yakışıksız tabirleri işte bu liyakatsizliğin ve ayrımcılığın göstergesi olarak hafızamızdan silinmeyecektir” tabirlerini kullandı.

İLK ZİYARET VALİ VE AKP VİLAYET BAŞKANINA

Trabzon’a gelir gelmez birinci ziyaretini Vilayet Valisi İsmail Ustaoğlu ve  AKP Vilayet Lideri Sezgin Mumcu’ya yapan Erdoğan’a seslenen Oyman, “Partimizi ve öbür siyasi partileri ziyaret edip etmeyeceğini bilmiyoruz fakat eşit yaklaşımın sağlanması gerekliliğini hatırlatmaktan vazgeçmeyeceğiz” dedi.

ATAMA TRABZON’DA GÜNDEM OLDU

Trabzon’a 26 ay sonra geçtiğimiz hafta, AKP’den iki devir milletvekili aday adayı olan Kültür Turizm Bakanlığı Tanıtım ve Aktiflik Destekleme Müdürü Tamer Erdoğan atanmıştı. Kentin kanaat liderleri, muhalif siyasi partilerin temsilcileri bu atamaya reaksiyon göstermişti.

Trabzon Turizm İşletmecileri ve Seyahat Acentaları Derneği Lideri Murat Çavga da telaşını şu sözlerle lisana getirmişti; “Şehri kucaklaması, kümeleşmelerin önüne geçmesi ve turizmi negatif etkileyecek her türlü siyasi talebi makamından uzat tutması en büyük temennilerimizdir”

AKP Vilayet Lideri Sezgin Mumcu, yapılan tenkitlere “Sırf siyaset yapmak ismine yapılan her şeyi eleştirmek, maalesef muhalefetin kanına işlemiştir. Yapılmayanı “niye yapılmadı?” yapıldığında da “niye o denli değil de bu türlü yapıldı?” diye daima bir mazeret arama peşindeler” kelamlarıyla karşılık vermişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.