Sulama kanalında facia: 1 çocuk öldü, 2 çocuk kayıp

Olay saat 15.00 sıralarında Osmaniye merkeze bağlı Kırmıtlı köyü yakınlarındaki DSİ’ye ait sulama kanalında meydana geldi. sulama kanalının kenarında oynayan 4 çocuktan biri ayağı kayınca sulama kanalına düştü. Düşen çocuğu kurtarmak için suya giren diğer 3 çocuk da akıntıya kapıldı. Olayı gören çevredekiler, polise ve sağlık ekiplerine haber verdi.

AKINTIYLA SÜRÜKLENDİLER

Ekipler bölgeye gelinceye kadar çevredeki vatandaşlar, Saadet (10) ile Şükran Karataş (9) kardeşleri sudan çıkardı. Narin (15) ve Remziye Büyükçay (9) kardeşler ise kayboldu. Olay yerine gelen itfaiye ve AFAD ekipleri, kayıp iki kardeşi bulmak için kanal boyunca çalışma başlattı. Arama-kurtarma çalışmalarından sonuç alamayan ekipler, havanın kararması üzerine ara verdi. Ekiplerin günün ilk ışıklarıyla birlikte yeniden arama çalışmalarına devam edeceği belirtildi.

SUDAN ÇIKARILAN KARDEŞLERDEN 1’İ ÖLDÜ

Bu arada olay sırasında çevredekiler tarafından sudan çıkartılıp hastanede tedaviye alınan iki kardeşten Saadet Karataş, doktorların çabalarına rağmen yaşamını yitirdi. Kardeşi Şükran Karataş’ın (9) ise tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir