Sivas Gemerek’te eğitime 2 gün orta

Sivas’ın Gemerek ilçesinde aralıklarla tesirli olan, sel ve taşkınlara yol açan olan sağanak nedeniyle eğitime 2 gün orta verildi.

Gemerek genelinde akşam saatlerinden itibaren tesirli olan sağanak, günlük hayatı olumsuz etkiledi. Yaklaşık 2 saat süren yağışla birlikte ilçeye bağlı Eşikli köyünde sel meydana geldi.

Bazı meskenleri su basarken köyün içme suyu şebekesi ve elektrik çizgileri ise ziyan gördü. Ayrıyeten sel suları tarım yerlerini de etkiledi.

Selin akabinde İlçe Kaymakamı İlhan Kayatürk ve Gemerek Belediye Lideri Remzi Kılıçdağı köye gelerek incelemelerde bulundu.

Belediye ve karayolları takımları sel sularından etkilenen köyde paklık çalışması başlattı.

EĞİTİME 2 GÜN ARA

İlçede aralıklarla tesirli olan, sel ve taşkınlara yol açan olan sağanak nedeniyle eğitime 2 gün orta verildi. Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Akşam saatlerinden itibaren tesirini gösteren yağmur yağışı, yer yer taşkın ve sele sebep olmuştur. Gruplarımız 7/24 aslına nazaran çalışmalarını sürdürmekte olup, çocuklarımızın hava kurallarından olumsuz etkilenmemesi için Gemerek ilçemizde eğitime 2 gün orta verilmiştir” tabirlerini kullandı. DHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.