Rudiger’in Ancelotti kıssası ve Toni Kroos itirafı: Konutta mangal yapıyordum…

Real Madrid’in dönem başında Chelsea’den transfer ettiği Antonio Rudiger, İspanya’daki yeni konutundaki birinci saatlerinde Carlo Ancelotti’nin yaşattığı şoku anlattı. Rudiger, Almanya Ulusal Kadrosu’ndan arkadaşı Toni Kroos’un ne kadar farklı biri olduğunu Madrid’e gelince anladığından bahsetti.

Real Madrid’in yıldız futbolcusu Antonio Rudiger, İspyanya devine transfer olma öyküsünü ve yeni grubunda yaşananları anlattı.

İspanya basınına konuşan Rudiger, “Maçlarda aldığımız sonuçlar güzelleşmeye başladı. Grup olarak çok eğleniyoruz ve çok âlâ adapte oldum. Dürüst olmak gerekirse, hiçbir kadro işlerimi bu kadar kolay hale getirmemişti” sözlerini kullandı.

Chelsea’den Real Madrid’e transferi sonrasında Carlo Ancelotti’nin bir anda konutuna geldiğini söyleyen Antonio Rudiger, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“KAPIYI AÇTIM VE KARŞIMDA ANCELOTTI”

“Ailemle yalnızca birkaç saattir yeni evimizdeydik. Mangal yapıyorduk. Ta ki apansız kapı çalana kadar. Kapıyı açtım ve karşımda Carlo Ancelotti vardı. Bir an şaşkınlık yaşadım. Sofrada birlikte yemek yedik, ailemle tanıştı. Çok olağan, çok gerçekçi. İki saat bizimleydi ve her şeyi konuştuk. Dürüst olmak gerekirse, hiç bu türlü bir şey yaşamadım. Hiçbir koçtan bu türlü bir şey görmedim.”

“BU HUSUSTA EN YETERLİSİ ANCELOTTI”

“Onunla geçirdiğim birkaç aydan sonra, kelam konusu oyuncularla ilgilenmekse Ancelotti’nin en yeterlisi olduğunu söyleyebilirim. Bir teknik yönetici efsanesi olan Don Carlo, ben çocukken esasen Şampiyonlar Ligi şampiyonluklarını topluyordu. Onunla dünyanın en başarılı kulübünde her gün çalışmak şahane.”

“ROL MODELİM PEPE’YDİ”

“Pepe, Real Madrid’deki en büyük rol modelimdi, her vakit onun üzere olmak istedim. Rakiplerini geride bıraktığı görüntüleri izlerdim. O vakitler hala gençtim ve herkese benim de sert olabileceğimi göstermek istedim. Yalnızca mücadeleci değil, herkes onun saha dışında aslında çok sakin bir karakter olduğunu söylüyor.”

“MADRID’DE DİĞER BİR TONI KROOS’U TANIDIM”

“Toni Kroos ile Ulusal Takım’da daima saygılı ve âlâ bir formda anlaştık. Ancak birbirimizle yalnızca iki sözlük sohbetimiz oluyordu. Tahminen de şimdi anlaşamadığımızdandır. Gereğince vaktimiz olmadı. Real Madrid’de öbür bir Toni Kroos ile tanıştım. Çok uygun İspanyolca konuşuyor, büsbütün açık ve ayrıyeten çok yardımsever. Birinci günden beri lisan konusunda bana dayanak oluyor ve başka mevzularda da yardımcı olmayı teklif etti. Çok rahat bir adam.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.