Reddit, kullanıcılarına 1 milyon dolar destek sağlayacak!

Reddit, topluluklar oluşturmak için harika bir yer. Platformda binlerce subreddit altında güçlü topluluklar oluştuğu için her gün milyonlarca insanın buluşma noktası Reddit oluyor. Bir ekran kartından sanatçıya kadar her şey için bir topluluğu bünyesinde barındıran Reddit, kullanıcılarına daha fazla fırsat sunmak için ciddi bir bütçe ayırdı.

Reddit topluluklarının daha fazla organize olabilmesi ve daha iyi fırsatlara erişebilmesi için 1 milyon dolarlık bütçe ayrıldı. Bu bütçenin nasıl dağıtılacağı da paylaşılan detaylar arasında oldu.

Elon Musk Twitter’ı resmen satın aldı: İşte sosyal medyadan gelen tepkiler!

Reddit, topluluklara bağışlamak için 1 milyon dolar bütçe ayırdı

Haziran ayında başlayacak olan program kapsamında topluluklara 1.000 dolardan 50.000 dolara kadar bağışta bulunacak. Bağışların yapılacağı toplulukların seçimindeki aşamalar net değil. Ancak yaratıcılığın ve yapılacak projenin değerlendireceği bilgisi paylaşıldı. Yakın zamanda bir fotoğraf yarışması düzenleyerek 5.000 dolar ödül veren şirket, topluluklarını güçlendirmek konusunda ciddi görünüyor.

reddit

Reddit, bu tarz bir programı başlatan tek platform değil. Daha önce Facebook, çok benzer bir şekilde topluluk haline gelmiş gruplara benzer şekilde bağışta bulunacağını açıklamıştı. Facebook’un da topluluk yönetiminde büyük başarısı olsa da Reddit’in daha kapsamlı olduğu biliniyor. Yine de ülkemizde ve dünyada köklü Facebook topluluklarının hala var olduğunu unutmamak gerek.

Platform, geçtiğimiz günlerde yorum arama özelliğini kullanıma sokarak kullanıcı deneyimini biraz olsun iyileştirmişti. Geçen ayın internet gündemine r/place sayesinde de iyice yerleşen platform, kullanıcılarını memnun etmeye odaklanmış gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.