PUBG’nin mimarı Krafton’dan büyüleyici bir “sanal insan”: Ana ile tanışmaya hazır mısınız?

Krafton, PUBG ve yaklaşmakta olan Callisto Protokolü gibi oyunlarla tanınıyor. Ama şimdi çok farklı bir tanıtımla gündemde.

Şirket, Web3 ekosisteminin kurulmasına yardımcı olacağını söylediği Ana adında bir “sanal insanın” ön tanıtımını yaptı. Karakter, kendisi de gerçekçi dijital insanlar için özel bir araca sahip olan Unreal Engine ile birlikte Krafton’ın “hiperrealizm, donanım ve derin öğrenme” olarak tanımladığı özellikler kullanılarak oluşturuldu.

Krafton geçmişte NFT’ler ve blok zinciri ile ilgilenmiş olsa da, Ana’nın metaverse’e veya Web3’ün gevşek tanımlanmış vizyonuna nasıl uyacağı tam olarak belli değil. Ancak bu amaç belli olana kadar, gerçekçi sanal insanı ünlü olmaya çalışacak gibi görünüyor.

Krafton’un yaratıcı merkezinin başkanı Josh Seokjin Shin yaptığı açıklamada, “Onun tüm dünyada Z kuşağının ilgisini ve popülerliğini çekmesini bekliyoruz” dedi ve devam etti: “Ana orijinal bir müzik parçası yayınlayacak ve bir influencer olarak aktivite kapsamını eğlence ve e-spor genelinde çeşitli alanlara genişletecek.

Bu tür bir sanal influencer elbette yeni bir kavram değil ve dijital karakterler daha önce müzik videolarından video oyunlarına, Ikea kurulumlarına, Instagram ve TikTok gibi sosyal ağlara kadar çok fazla alanda karşımıza çıktı. Yine de Krafton, teknolojiye odaklanmanın karakterini öne çıkaracağına ve Final Fantasy: The Spirits Within‘in yıldızı gibi talihsiz sanal varlıkların ölümünden kaçınacağına inanıyor gibi görünüyor.

Krafton, “eşsiz bir hikaye bölümü” de dahil olmak üzere, yılın ilerleyen dönemlerinde Ana hakkında daha fazla ayrıntı yayınlayacağını söyledi. O zaman Ana’nın hayatımıza tam olarak nasıl dahil olacağını daha rahat anlayabileceğiz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.