OxygenOS 13 Tanıtıldı! İşte Özellikleri

OnePlus tarafından OnePlus 10T ile birlikte OxygenOS 13 mobil işletim sistemi de duyuruldu. OxygenOS 13, bu yıl içinde Android 13’ü yeni bir kullanıcı arayüzü ve özelliklerle birlikte getirecek. Mobil işletim sistemi, daha sonra 10T’nin yanı sıra OnePlus 8 ve üstü ile Nord CE 2 Lite ve üstüne kadar çıkış yapacak.

OxygenOS 13’ün yeni tasarımı su bazlı olacak. OnePlus buna Aquamorfik Tasarım diyor ve yumuşak, akıcı görseller ve yuvarlak kenarlı simgeleri öne çıkartıyor. Gün içerisinde sistemin renkleri de koyulaşacak. Her zaman açık olan ekranda Bitmoji ve Spotify entegrasyonu da mevcut olacak.

OxygenOS 13’in ColorOS’a daha çok benzeyeceğini de söyleyebiliriz. Oppo’nun tercih ettiği işletim sisteminden doğrudan alınan bir özellik Kenar Çubuğu Araç Kutusu olarak karşımıza çıkıyor. Bu, ekranınızın kenarından hızla erişebileceğiniz bir uygulama klasörü.

Android 13 ile birleştirilen OxygenOS 13, uzamsal ses ve Dolby Atmos desteği, Nearby Share’de iyileştirmeler ve App Streaming gibi birçok yeni özellik getirecek. Private Safe 2.0 ise uygulamalar tarafından erişilemeyecek özel dosya ve belgeleri saklayabileceğiniz kilitli bir yer olacak.

OnePlus, OxygenOS 13’ün çıkışı için bir tarih vermedi ancak OnePlus 10 Pro’nun beta sürümünü yakında alacağı belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.