Ödeme dalına ait istatistikler kamuoyu ile paylaşılacak

Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği (TÖDEB) Yönetim Şurası Lideri Ufuk Bilgetekin, TÖDEB Data Transfer Sistemi’nin (TVTS) yılın son çeyreğinde canlıya alınacağını belirtti.

Bilgetekin, ödeme ve elektronik para dalına ait sayısal bilgi paylaşımına başlanacağını aktardı.

“Ödeme ve elektronik para kesimi bilgileri yayınlanacak”

Ufuk Bilgetekin, TÖDEB’in kısa vadeli planları ortasında ödeme ve elektronik para dalına ait genel ve istatistiki dataların kamuoyu ile paylaşılmasının da yer aldığını bildirdi.

Bilgetekin, “Üyelerden data alınabilmesi ve bu bilgilerle raporlama ve tahlil yapılabilmesi için kurulan elektronik raporlama altyapısı TÖDEB Bilgi Transfer Sistemi (TVTS), yılın son çeyreğinde canlıya alınacak. TCMB’den yakın vakitte gelen onayla birlikte, TVTS aracılığıyla üyelerden inançlı ve süratli bilgi alınıp, kamuoyu ile paylaşılacak.” tabirlerini kullandı.

“Yatırımlar artacak”

Bu manada TÖDEB tarafından kamuoyuna açıklanacak istatistiki bilgilerle finansal okur yazarlığa bağlı olarak tüketici itimat endeksinin üst noktalara taşınmasının yanı sıra yatırımcıların da dal hakkında daha fazla bilgi sahibi olması ve bu suretle yatırımların önünün açılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.