Merih Demiral için flaş iddia! Dev takas ile Premier Lig’e…

Geçtiğimiz dönemi Atalanta’da kiralık olarak geçiren ve satın alma opsiyonu kullanılmayan ulusal futbolcu Merih Demiral’ın Juventus tarafından kıymetli bir takasta kullanılacağı tez edildi.

Milli futbolcu Merih Demiral’ın, kiralık olarak Atalanta’da geçirdiği dönemin akabinde Juventus’a dönmeyeceği öne sürüldü. İtalyan basınında çıkan haberlere nazaran; İngiltere Premier Lig gruplarından Chelsea ile Juventus, Merih Demiral’ın da dahil olduğu bir takas operasyonu gerçekleştirmek istiyor.

Chelsea ile 1 yıl kontratı kalan İtalyan oyuncu Jorginho’yu takımına katmak isteyen Juventus’un bu transfere karşılık Merih Demiral’ı takas için önerdiği tabir edildi.

CHELSEA TAKASA SICAK BAKIYOR

Haberde ayrıyeten; evvelki dönemlerde Chelsea için vazgeçilmez bir oyuncu olan Jorginho’nun, teknik yönetici Thomas Tuchel tarafından eskisi kadar kıymetli bir pozisyonda görülmediği ve oyuncunun 1 yıl kontratı kalması sebebiyle Chelsea ile Jorginho’nun yollarının ayrılabileceği belirtildi. Merih Demiral’ı bir müddettir takip eden Chelsea’nin de ulusal oyuncunun genç yaşı ve yüksek potansiyeli nedeniyle bu takasa sıcak baktığı yazıldı.

Merih Demiral geçen dönem Atalanta formasıyla çıktığı 42 maçta 2 gol 3 asist kaydederken, Jorginho Chelsea ile çıktığı 47 maçta 9 gol 4 asist katkısı verdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.