Manisa’yı 19 Mayıs coşkusu sardı

Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde ulusal çabayı başlatmak için çıktığı Samsun’dan tüm yurda yayılan kurtuluş uğraşının 103. yılında, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Manisa’da 2 yıllık pandemi sürecinin akabinde büyük bir coşkuyla kutlandı. Soğuk havaya karşın meydanı dolduran vatandaşlar, gençlerin şovlarıyla bayramın coşkusuna ortak oldu.

Manisa’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, 2 yıllık pandemi sürecinin akabinde tekrar coşkuyla kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Ulusal Egemenlik Anıtı’na Manisa Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Yunus Öztürk tarafından çelenk sunulmasının akabinde hürmet duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.

Kutlama programı, anıtın önündeki merasimin akabinde Manisa Valiliği önünde devam etti. Hürmet duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Manisa Vilayet Gençlik ve Spor Müdürü Yunus Öztürk, Atatürk’ün gençlere olan itimadını boşa çıkarmamak için var güçleriyle çalıştıklarını ve gençleri tıpkı vakitte geleceğe en âlâ halde hazırladıklarını söyledi.

AKŞAM FENER ALAYI GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Gediz Anadolu Lisesi öğrencilerinin Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni ve Gençlerin Atatürk’e Cevabı’nı seslendirdiği programda Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları takımının gösterisi büyük beğeni topladı. Programda Manisa Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren tekvando, judo, eskrim, güreş ve jimnastik branşlarındaki sportmenlerin şovları dikkatle izlendi.

Ortalarında Avrupa şampiyonu olan atletlerin da yer aldığı şovların sonunda sportmenler açtıkları Türk bayraklarıyla büyük alkış aldı. Gün boyunca Cumhuriyet Meydanı’nda Manisa Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü tarafından açılan stantlarda spor branşlarının tanıtımının yapılacağı öğrenilirken, akşam düzenlenecek fener alayı ve Haluk Levent konseri ile kutlamalar sona erecek.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki merasime Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa Büyükşehir Başkanvekili Mehmet Güzgülü, AK Parti Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık, siyasi partilerin vilayet temsilcileri, daire müdürleri, askeri erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.  (İHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.