Karar yazarı Ocaktan: Akşener’in siyasi akılla izahı mümkün olmayan bu kararıyla adeta Erdoğan’a “can suyu” verme pozisyonuna düştü

Karar gazetesi yazarı Mehmet Ocaktan, Meral Akşener‘in Millet İttifakı’ndan ayrılış açıklamasının siyasi nezaket sınırlarını aştığını belirterek, “Daha da dramatik olanı, AK Parti iktidarına ve özellikle de bugüne kadar Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a karşı en sert eleştirilerde bulunan Akşener’in siyasi akılla izahı mümkün olmayan bu kararıyla adeta Erdoğan’a ‘can suyu’ verme pozisyonuna düşmüş olmasıdır. Hemen belirtelim, bu kararın asla iktidara destek verme niyetiyle alındığını söyleyemeyiz elbette. Ama ne yazık ki geniş kitleler bu ayrılığı, iktidar lehine bir karar olarak okuyacaklardır” diye yazdı.

Masadaki beş siyasi partiye büyük sorumluluk düştüğünü kaydeden Ocaktan, “Tek tek bütün liderler ve özellikle de Kemal Kılıçdaroğlu, bundan sonraki süreçte İYİ Parti’ye gönül veren seçmenleri de kucaklayan bir politika üretmek zorundalar, aksi taktirde tren kaçar ve herkes altında kalır” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir