İstanbul’da parkta oynayan çocuğa pitbull saldırdı 

İstanbul Bahçelievler’de arkadaşlarıyla birlikte parkta oyun oynayan 11 yaşındaki Uğur Akbulut’a pitbull saldırdı. 

Bahçelievler’de bulunan bir parkta dün akşam saatlerinde 11 yaşındaki Uğur Akbulut arkadaşlarıyla oyun oynamak için parka geldi.

Bu sırada parka giren iki kişi yanlarındaki ağızlıksız ve tasmasız olduğu söylenen pitbull cinsi köpekle parkta dolaşmaya başladı.

Sahipleri köpeği Akbulut’a hakikat gönderdi. Köpek, Akbulut’a saldırarak bacağından ısırdı. Çocuğun çığlıklarını duyan etraftakiler yardıma koştu.

Akbulut, sol bacağından ısıran köpekten zahmetle kurtarıldı. Akabinde köpek ve sahipleri parktan uzaklaştı.

İhbar üzerine parka sıhhat ve polis takımı sevk edilirken, Akbulut ambulansla hastaneye götürüldü.

GÖZYAŞLARI İÇİNDE ANLATTI

Hastaneden taburcu olan ve meskende tedavisi süren 11 yaşındaki Akbulut yaşadıklarını anlattı. Büyük endişe yaşadığını söyleyen Akbulut, gözyaşları içinde “Parkta oyun oynuyordum. Köpeği üstüme saldılar. 3-4 bireylerdi. Yanlarında pitbull vardı. Bacağımı ısırdı. Ağızlık falan yoktu. Etraftakiler kurtardı. Annem geldi” diye konuştu.

“BAŞKA CANLARIN YANMASINI İSTEMİYORUZ”

Baba Adnan Akbulut, “Sahipli bir köpek. Bizi çağırdılar. Ambulans geldi. Diğer ailelerin bunu yaşamasını istemiyoruz. Pitbull’un ağzında ağızlık yok ve çocuk parkına o halde girmişler.” dedi.

Dayısı Hasan Mizaoğlu, “Orada ‘köpekler giremez’ diye ihtar tabelası olduğu halde ağızlıksız, üstelik pitbull buraya nasıl girebiliyor. Olayla ilgisi olan kim varsa yakalanmasını istiyoruz. Öbür canların yanmasını istemiyoruz” diye konuştu.

Parka gelenlerde vakit zaman parkta pitbull gördüklerini ve huzursuz olduklarını söyledi. (DHA)

DHA-Genel – Türkiye-İstanbul – Alper KORKMAZ –  Mikail BIYIKLI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.