İsrail güçleri, 17 yaşındaki genci öldürdü

Filistin devlet televizyonunun haberine nazaran, İsrail askerleri Kefr Dan köyüne baskın düzenledi.

Baskını geri püskürtmeye çalışan Filistinli gençlerle İsrail askerleri ortasında çatışma yaşandı. Bir Filistinli, İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu hayatını kaybederken, 2’si de yaralandı.

Filistin haber ajansı WAFA ise ölen Filistinli gencin isminin Udi Tarad Salah (17) olduğunu ve başından vurulduğunu kaydetti.

Haberde ayrıyeten, İsrail askerlerinin, dün Cenin kentine bağlı el-Celeme denetim noktası yakınlarında, askerlere ateş açtıkları argümanıyla öldürülen 2 Filistinli gencin ailelerinin Kefr Dan’daki konutlarına baskın düzenlediği bilgisi verildi.

Dün, İsrail askerlerinin gözaltına almak istediği 2 Filistinlinin askerlere ateş açtıkları tez edilmiş, Filistinliler açılan ateş sonucu öldürülmüştü. Daha sonra İsrail ordusundan yapılan açıklamada, tıpkı bölgede 1 İsrail askerinin de öldüğü duyurulmuştu.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te sık sık baskın düzenleyen İsrail güçleri, çeşitli suçlamalarla Filistinlileri gözaltına alıyor.

İsrail ordusunun baskınına reaksiyon gösteren bölge sakini Filistinliler ve İsrail askerleri ortasında bu nedenle olaylar çıkıyor.

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.