İspanyol futbolsever, FIFA Dünya Kupası’nı izlemeye yürüyerek gidiyor

Sanchez Cogedor, etrafı temizleyerek hem dünyadaki etraf kirliliğine dikkati çekmek hem de 2022 FIFA Dünya Kupası’nı yerinde izlemek için yılın başlarında, yaşadığı Alcala de Henares kentinden yola çıktı.

6 ayda Türkiye’ye ulaştı

Yaklaşık 6 ayda 3 bin kilometre katederek Fransa, İtalya, Slovenya, Arnavutluk, Bosna Hersek, Yunanistan’ı geçen çevreci gezgin, Pazarkule Hudut Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yaptı.

Şimdiden 3 ayakkabı eskitti

AA’nın haberine nazaran; Edirne’ye ulaşan Sanchez Cogedor, seyahati boyunca 3 ayakkabı eskitti.

Mardin’den Irak’a gidecek olan Sanchez Cogedor, Kuveyt’i geçmesi sonrası kasım ortalarında Katar’a ulaşmayı hedefliyor.

Güzergahı boyunca tekrar etraf paklığı yapmayı planlayan İspanyol futbolsever, inançlı olmayan bölgelerde toplu taşıma aracıyla seyahati tercih edecek.

“Yürüyüş hayat felsefem”

Sanchez Cogedor, uzun yürüyüş ve bisiklete binmenin kendisi için bir ömür ideolojisi olduğunu söyledi.

Real Madrid fanatiği çevreci gezgin, yürüyüşünde çöp toplayarak kirlenen dünyaya dikkati çekmeye çalıştığını anlattı.

Yürüyüş rotası olarak seçtiği İspanya-Katar ortasını daha evvel de bisikletle geçtiğini anlatan Sanchez Cogedor, şunları kaydetti:

“Bu rotayı daha evvel çocuklara adayarak bisikletli olarak katettim. Bu seyahatte yeniden Edirne’den geçtim. Burada ve tüm seyahat boyunca beni konuk edenler oldu. Olağanda İpsala Hudut Kapısı’ndan çıkıp yoluma devam edecektim fakat biraz daha fazla yürüyerek Edirne’ye daha evvel tanıştığım arkadaşları da görmeye geldim. Çok düzgün dostluklar edindim. Onları da görmeye geldim. Dünya hoş bir yer. Hiç tanımadığım beşerler beni konutlarına davet ediyor. Meskenlerinin anahtarlarını bana emanet ediyor, sofralarına davet ediyor. Bu seyahat bana inanılmaz bedeller kattı.”

Edirne’de başta Selimiye Mescidi olmak üzere tarihi ve kültürel yerleri gezen Sanchez Cogedor, İstanbul’a gerçek yol aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.