iPhone 14 Pro kullanıcıları kameradan şikayetçi

Geçtiğimiz günlerde yeni aygıtlarını tanıtan Apple’ın başı yeni iPhone’u ile kaygıda. Çiçeği burnunda iPhone 14 Pro sahipleri, TikTok, Snapchat ve Instagram dahil olmak üzere üçüncü taraf uygulamalarda fotoğraf yahut görüntü çekerken kameranın titremesinden şikayetçi.

Uzun vakittir merakla beklenen iPhone 14 Pro, teknoloji meraklılarına sunuldu. Fakat bu yeni modelde kullanıcılar, beklenmedik bir sıkıntıyla karşı karşıya.

Şikayetlere nazaran kameranın ana merceği Snapchat, TikTok ve Instagram dahil olmak üzere birtakım üçüncü taraf uygulamalarda fotoğraf yahut görüntü çekerken titriyor.

Sorunun şimdi yeni aygıtların ne kadarında görüldüğü ya da nedeni ile ilgili bir bilgi olmasa da bu durumdan şikayetçi kullanıcılar toplumsal medyada çeşitli platformlarda reaksiyonlarını gösterdiler.

Reddit’te bir kullanıcı, “Snapchat’i açtığımda yahut Instagram için kamerayı kullandığımda kameram titremeye başlıyor. Fakat, olağan kamera uygulamasını kullandığımda rastgele bir problemle karşılaşmıyorum” diye yazarak yaşadığı sorunu anlattı.

Bir oburu da şöyle yazdı: “Dün yeni iPhone 14 Pro’mu aldım ve Snapchat’te aralıklı olarak kamera sarsıntısı yaşıyorum. Bu sorunu yaşayan diğer biri var mı?”

Bir oburu de titreme meselesine ek olarak sesi de ekledi: “iPhone 14 Pro’m yeni geldi ve Snapchat’i açtığımda kamera çok titriyordu ve epey garip mekanik bir ses çıkardı.”

Apple mevzuyla ilgili şimdi rastgele bir açıklama yapmadı, fakat birtakım kullanıcılar, sorunun aygıtın optik manzara sabitlemesini etkileyen bir yazılım kusurundan kaynaklanabileceğini öne sürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.