İngiltere sele teslim oldu

İngiltere’nin başşehri Londra da dahil olmak üzere ülkenin güney bölgelerindeki kent ve kasabalarda şiddetli yağış nedeniyle sel meydana geldi.

Ülke genelinde haftalarca süren sıcak ve kuru havanın akabinde bilhassa güneydoğu bölgesini tesiri altına alan şiddetli yağış nedeniyle oluşan selde yollar sular altında kaldı, ulaşım aksadı.

Meteoroloji alarm verdi

İngiltere Meteoroloji Ofisi, ülkenin güney kısımları için sarı renkli hava uyarısı yayınlarken, Londra’nın güneyinden Brighton’a gerçek ilerleyen ve kıyı şeridi boyunca devam eden güneydoğu bölgeleri için kehribar rengi fırtına ihtarında bulundu.

Meteoroloji Ofisi, yağış nedeniyle meydana gelen aksamaların bugün geç saatlere kadar devam edeceğini ve sel sularından kaynaklanan hayati tehlike alarmının saat 22.00’ye kadar devam edeceğini açıkladı.


Vatandaşlar mapdur oldu

Şiddetli yağış nedeniyle başşehir Londra’daki tren ve metro istasyonlarını su basması nedeniyle seferler iptal edildi. Şiddetli yağış ayrıyeten meskenleri ve iş yerlerini vurdu.

İnsanlar, binalarda ve otomobillerinde mahsur kaldı. Londra’nın Islington ilçesinde yer alan bir tiyatro salonunda yağış nedeniyle binanın su sızdırması üzerine seyirciler ve oyuncular tahliye edildi.

Hasar büyük

Ülkenin Nottinghamshire bölgesinde yer alan Worksop isimli kasabada da şiddetli yağışlar sele neden oldu. Sel nedeniyle tren ve otobüs seferleri askıya alındı. Bölge sakinleri, yağışın çok fazla hasara neden olduğunu söyledi.

Nottinghamshire İtfaiye ve Kurtarma Servisi, kasabada “selle ilgili 3 farklı olaya” müdahale ettiğini ve bunların sular içinde kalmış bir konut ve sel suyunda mahsur kalan otomobillerle ilgili olduğunu aktardı.

İngiltere Etraf Ajansı ise bölge sakinlerine, “Lütfen ırmak kenarlarındaki alçak patikaları kullanmaktan kaçının ve ırmak sularının yükselmesinden etkilenmemek için yeni seyahat rotaları belirleyin.” ikazında bulundu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.