İki vilayette orman yangını! Büyüyerek devam ediyor

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye nazaran, ilçeye bağlı Küreci köyü Kırandere mevkiinde orman yangını çıktı.

Bölgeye 2 helikopter ve çok sayıda arazöz ve söndürme takımları sevk edildi. Yangının geniş bir alanda tesirli olduğu öğrenildi. Vatandaşların da ormanlık alandaki yangına müdahaleye yardım ettiği öğrenildi.

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri, yangına 29 arazöz, 8 su ikmal aracı, 6 dozer, 3 greyder, 8 itfaiye aracıyla ile müdahale edildiğini duyurdu. Yangının varsayımı 20 hektarlık karaçam ormanında tesirli olduğu öğrenildi.

Öte yandan saat 20.30 itibariyle 6 yangın söndürme helikopterinin çalışmalarına orta verdiği belirtildi.

MANİSA’DA ORMAN YANGINI

 Manisa’nın Akhisar ilçesinde otluk alanda başlayan ve rüzgarın tesiriyle ormanlık alana sıçrayan yangını denetim altına alabilmek için gruplar seferber oldu. Çok sayıda grubun müdahale ettiği yangında 20 mesken boşaltılarak 40 kişi yangın bölgesinden tahliye edildi.

Manisa’nın Akhisar ilçesi Seğirdim Çaltıçukuru mevkii Şehitler-Hasköy-Durasıl Mahalleleri ortasında saat 17.30 sıralarında şimdi belirlenemeyen nedenden ötürü başlayan ot yangını rüzgarın da tesiriyle ormanlık alana sıçradı. Takımların kısa müddette müdahale etmesine karşın rüzgarın tesiriyle yangın büyümeye başladı. Orman yangını sebebiyle 20 konut boşaltılırken, yaklaşık 40 kişi bölgeden tahliye edildi.

Yangına 10 helikopter, 8 uçak, 40 arazöz, 8 dozer, 15 su tankeri, 1 jandarma komando timi, 4 TOMA, 9 asayiş timi, 2 trafik timi ile müdahale ediliyor. Yangında şuana kadar meyyit yahut yaralı olmadığı öğrenilirken 8 meskenin büsbütün yanarak küle döndüğü öğrenildi. Grupların yangını denetim altına alma çalışmaları devam ediyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.