İHH İnsani Yardım Vakfı binasında patlama

Edirne’de İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı şubesinde meydana gelen patlamanın akabinde yangın çıktı. İtfaiyenin müdahalesiyle yangın söndürülürken, binada hasar oluştu.

DHA’nın haberine nazaran, bugün saat 17.00 sıralarında Dilaverbey Mahallesi Arif Paşa Caddesi üzerinde bulunan İHH İnsani Yardım Vakfı şubesinde patlama meydana geldi.

Patlamanın akabinde derneğin art kısmından dumanların yayıldığını görenler durumu polis ve itfaiye gruplarına haber verdi. Bölgeye ulaşan gruplar alevlere müdahale etti. Kısa müddette yangın denetim altına alınırken, dernekte çok sayıda eşya kullanılamaz hale geldi.

Olay sırasında dernekte bulunan Yusuf Güney, “İçeride oturuyorduk birkaç ağabeyimiz ile bir arada. Bir ses geldi, patlama sesi üzere. Çok şiddetli de değildi. Sonra geriye hakikat geçelim dedik, dumanlar gelmeye başladı. Geriye gittik esasen yatak yanıyordu. Sonra yangın çıktığını anlayınca itfaiyeye haber verdik. Kısa müddette alev aldı. Birden ortalık karıştı. Patlama ve akabinde çıkan yangının kombi ya da elektrik tesisatından kaynaklandığını düşünüyoruz” diye konuştu.

Yangınla ilgili takımlar inceleme başlattı. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.