Genç kadın sakalları nedeniyle eleştirilerin odağındaydı: Açıklama yaptı

29 yaşındaki sosyal medya fenomeni kendisini dış görünüşü nedeniyle eleştirenlere sert tepki gösterdi. 20’li yaşlarının başında sakallarının ilk çıkmaya başladığı zamanlarda diğer insanlardan farklı göründüğü için kendisini kötü hissettiğini dile getiren Afshar, “İlk sakallarım çıkmaya başladığında ne olduğunu anlayamadım. Saatlerce onlardan kurtulmak için mücadele ettim. Ancak zamanla kendimi kabul etmeye başlamak benim için yeni bir yolun başlangıcı oldu” dedi.

“KENDİMİ KADIN OLARAK TANIMLIYORUM”

Mynet’te yer alan haberde; Kendisini transeksüel bir birey olarak tanımlayan Afshar, “Kendimi çoğunlukla bir kadın olarak tanımlıyorum. Trans bir bireyim ve bunu saklamıyorum. İnsanlar bana ‘Sen nesin?’ diye soruyor. İnsanlar farklı olduğum için bana bir sirk hayvanı gibi davranıyorlar. Kendimle gurur duyuyorum. Kimseye cinsiyetim konusunda hesap vermek zorunda değilim” diye konuştu.

“ZORLANDIM AMA BAŞARDIM”

Farklı göründüğü için ilk başlarda kendisini izole etmeyi tercih ettiğini ifade eden Afshar, “Umarım insanları cesur olmaları konusunda teşvik etmeyi başarabilmişimdir. İzole olduktan sonra kendimi yeni bir süre hazırlamak için çok zorlandım ama bunu başardım. Şimdi aynı yollardan geçen insanlar yardımcı olmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir