Fen Bilimleri Eğitim Kurumlarının kurucusu Nazmi Arıkan’ın otopsi raporu ortaya çıktı: ’36 yerinden bıçaklanmış’

Fen Bilimleri Eğitim Kurumları’nın kurucusu Nazmi Arıkan ile sürücüsünün, Çanakkale’nin Gelibolu ilçesindeki çiftlik meskeninde bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili soruşturma kapsamında bir kuşkulu gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan zanlı özel okul ve kurs işletmecisi olan Tokatspor Kulübü Lideri Ufuk Akçekaya çıktı.

ARIKAN’A İLİŞKİN ÇİFTLİĞE GİTTİĞİ BELİRLENDİ

Jandarmadaki sorgusu devam eden Ufuk Akçekaya’nın suçlamaları kabul etmediği öğrenildi. Jandarma, olay günü Akçekaya’nın İstanbul’dan otobüsle Gelibolu ilçesine geldiğini, akabinde taksiyle Karainebeyli köyündeki Nazmi Arıkan’a ilişkin çiftliğe gittiğini belirledi.

OTOPSİ SÜREÇLERİ TAMAMLANDI

Nazmi Arıkan ve sürücüsü Şerif Eker, tamamlanan otopsilerinin akabinde cenaze araçlarıyla İstanbul’a götürülmek üzere yola çıktı. Nazmi Arıkan’ın oğlu Kurtuluş Arıkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, cenazenin yarın Zincirlikuyu Mezarlığı’nda ikindi namazının akabinde defnedileceğini söyledi. Arıkan, ayrıyeten Ataşehir Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Okulları’nda da merasim yapacaklarını belirterek, başsağlığı dilemek isteyenleri burada ağırlayacaklarını söz etti. Sürücü Şerif Eker’in cenazesi ise yarın öğlen namazının akabinde Beykoz ilçesinde toprağa verilecek.

“36 YERİNDEN BIÇAKLANMIŞ”

Eker’in ağabeyi Ahmet Eker, “Üzüntülüyüz. Buradaki yetkililerden öğrendiğimiz kadarıyla Nazmi Arıkan’ın 36, kardeşim Şerif Eker’in ise 34 yerinden bıçaklanmış. Nazmi Bey’in Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verileceğini öğrendik. Biz de cenazemizi Beykoz Mehmet Şevket Reis Mahallesi’nde defnedeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.