EROL DEMİRBAŞ’IN 200 MİLYONLUK MANİPÜLASYONU’NA BORSA İSTANBUL ‘DUR’ DEDİ!

FETÖ Terör Örgütü’ne yapılan operasyonda gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan Es Grup’un sahipleri Erol Demirbaş ve kardeşi Şenol Demirbaş hakkında içi boş olan şirketlerine eski Bakan Fikri Işık’ın kardeşi İzzet Işık ve Eski bir Meclis Üyesi olan Fatih Fil’in
araya girmesiyle Ziraat Bankası, Halkbank ve Finansbank gibi Türkiye’nin en büyük bankalarından 800 milyon liralık kredi aldığı gündeme gelmişti.

Yapılan haberlerden rahatsız olan Erol Demirbaş aynı gün içinde Kocaeli 2. Sulh Ceza Mahkemesi’nden çıkan haberlerine erişim engeli kararı aldırmıştı.

Şimdilerde; Es Grup’un patronu Erol Demirbaş hakkında ihbar hattımıza gelen bir iddia ortalığı karıştıracak gibi…

İddialara göre; Yönetim Kurulu Başkanı olan Erol Demirbaş, bankalardan yüklü miktarda kredi kullandı ve bu kredilerin yaklaşık 200 Milyonluk kısmını borsadaki şirketlerden hisse alıp sattığı ve bu gerekçe ile Manipülasyon yaptığı tespit edilince Borsa İstanbul Erol Demirbaş hakkında işlem yasağı uyguladı.

İddialara göre FETÖ ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle kardeşi Şenol Demirbaş ile birlikte gözaltına alınan ve isimleri Rusya’nın Büyükelçisi Andrey Karlov’un Ankara’da katıldığı bir fotoğraf sergisinde öldürülmesi olayında’da adı geçen Demirbaş kardeşlerin borsada işlem yaptıkları iddia edilen 200 milyon TL paranın FETÖ ile uzantısının olup olmadığının araştırıldığı iddia edildi…

EROL DEMİRBAŞ’A BORSA İSTANBUL “DUR” DEDİ

Borsa İstanbul, yapılan değerlendirmeler sonucunda bir hisse ve 6 yatırımcı hakkında önleyici tedbir uygulanmasına karar verdi.

BİST, Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında İş Girişim Semayesi hisselerinde gerçekeşen işlemler nedeniyle, ISGSY hisselerinde 21/12/2020 tarihinden itibaren 3 ay süreyle mevcut Açığa Satış Yasağına ilave olarak “Kredili İşlem Yasağı”, “Brüt Takas”, “Emir İptalinin, Emir Miktar Azaltımı ile Emir Fiyat Kötüleştirmesinin Yasaklanması” ve “Piyasa Emri ve Piyasadan Limite Emir Girişinin Kısıtlanması” önleyici tedbirleri uygulanacağını açıkladı.

BİST’in açıklamasında ayrıca, ISGSY hisselerindeki emir ve işlemleri nedeniyle, Ahmet Sevinç, Erol Demirbaş, Mehmet Ali Taşkın ve Alev İnan Eroğlu isimli yatırımcıların borsadaki emir ve işlemlerine yönelik olarak, 21/12/2020 tarihinden  itibaren 6 ay süreyle “Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı”, “Brüt Takas” ve “İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması” önleyici tedbirleri uygulanacağı ifade edildi.

Uzun bir süredir Es Grup Skandalı olarak gündemi meşgul eden Erol – Şenol Demirbaş’a cevap vermesini istedigimiz soruları tekrar soruyoruz…

İşte Merak Edilen O Sorular….

Çektiğiniz krediler ile bir çok şehirdeki okullara kiraya verdiginiz ve bu okulları FETÖ için yaptırdığınız iddiaları doğru mu?

FETÖ Terör Örgütü’ne yapılan operasyonda gözaltına alınan Erol Demirbaş’ın para vererek kurtulduğu doğru mu? FETÖ Borsası gerçek mi? 

Aynı operasyonda gözaltına alınan kardeşiniz Şenol Demirbaş’ın serbet bırakılması için FETÖ Borsası’na başvurdunuz mu? Şayet kardeşinizin serbest kalması için para ödediniz mi?

FETÖ Terör Örgütü’ne üye olmaktan kardeşinizle birlikte gozaltına alındınız, kardeşiniz cezaevine girdi doğru mu? Nasıl oluyor da bankalardan bu kredileri alabildiniz? 

Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov suikastinde adınız neden geçti? Masak kayıtlarına göre para gönderdiğiniz ortaya çıktı mı? Şayet çıktıysa neden ve kime para transferi yaptınız? Suikast ile bağlantınız var mı?

Dünya Petrol Devi SOCAR ve FETÖ Terör Örgütü ile bağlantınız olduğuna ait iddialar doğru mu? 

Kocaeli 2.Sulh Ceza Mahkemesinden hakkınızda çıkan bu haberlere nasıl aynı gün içinde karar aldırıyorsunuz? Kim yada kimler bu kararları almanızda size yardım ediyor? 

Erişim engeli haberlerinin arkasında kimler var?

Bankalardan teminatsiz olarak aldığınız iddia edilen milyonluk kredileri hangi eski bakan vasıtasıyla aldınız? Devlet Bankası olan Halkbank’tan kredi almanıza aynı bakan mı kefil oldu?

Kardeşiniz Şenol Demirbaş FETÖ’dan cezaevindeyken kardeşinizin eşini, kardeşinizin hisseleri kendi üzerinize vermesi için Tehdit ettiniz mi?

İddia edilen, FETÖ bağlantılarınızı kardeşiniz Şenol Demirbaş üzerinden mi aklamaya çalıştınız?

İzmir’de yeni yatırım için aldığınız arsayı anlatıldığı gibi yok parasına mı ele geçirdiniz? Bu arsayı alırken kimlerin parmağı var? 

FETÖ operasyonunda gözaltına alındığınız zaman çıkan haberlerinize neden mahkeme kararı almak yerine farklı şekillerde kaldırttınız? Neden bu haberlerinizi çıkarttınız?

Nasıl oluyorda hakkınızda yapılan haberleri jet hızıyla nasıl karar aldırtıp kaldırtabiliyorsunuz?

Kaynak: bakirkoygazetesi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir