Elon Musk’un başı fena dertte! Twitter, 44 milyar liralık anlaşma için yargıya gitti

Musk, haftalar süren tartışmalı açıklamaların ardından Cuma günü, 44 milyar dolar teklif verdiği Twitter‘ı satın almaktan vazgeçtiğini açıklamıştı. Twitter‘ın sahte ve bot hesapların sayısıyla ilgili kendisine bilgi vermeyi reddettiğini savunan Musk, anlaşmadan çekilmesinin sebebi olarak da bunu gösterdi.

ANLAŞMAYA UYMASI İÇİN HUKUKİ YOLLAR DENENECEK

Şimdi Twitter, ABD’nin Delaware eyaletindeki mahkemede Musk’ın daha önce imzaladığı satın alma anlaşmasına uyması için hukuki yolları deneyecek. Musk’ın Twitter‘la yaptığı satın alma anlaşmasında hisse başına 54,20 dolar ödemesi öngörülüyordu.

DAVAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPILDI

Açılan davayla ilgili açıklamada ” Twitter‘ı kamuoyunda alay konusu yapacak bir gösteri başlatıp teklifte bulunmak ve ardından satıcı dostu bir anlaşma imzalamakla birlikte Musk belli ki -Delaware sözleşme hukukuna bağlı olan diğer tüm taraflardan farklı olarak- kararını değiştirmekte; şirketi karalamakta; operasyonlarına zarar vermekte; hisse sahiplerinin değerini düşürmekte ve geri çekilmekte özgür olduğunu düşünüyor” ifadelerine yer verildi.

BİRLEŞME ANLAŞMASI İHLALİYLE SUÇLANIYOR

Açılan davada Musk, ” Twitter‘a ve işlerine olumsuz bir görüntü veren” bir dizi birleşme anlaşması ihlâliyle suçlanıyor. Twitter‘ın yöneticisi Bret Taylor, Musk’ı sözleşmeyle bağlı olduğu taahhütlerden sorumlu tutmak istediklerini açıkladı. Taylor’ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamanın ardından Musk da yine Twitter hesabından “Oh, ironi” ifadesini paylaştı. Dava dosyasında Musk’ın anlaşmadan “kişisel çıkarına daha fazla hizmet etmediği için” çekildiği öne sürülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.