Ece Ronay, hukuk gayretini kazandı

Ünlü toplumsal medya fenomeni Ece Ronay, geçtiğimiz aylarda klibinde oynayan Mehmet Ali Erbil’in kendisine attığı iletileri ifşa etmiş ve ünlü şovmenden “taciz” ve “hakaret” sebebiyle şikayetçi olmuştu.

Olaya ait flaş bir gelişme yaşandı. Ronay, Mehmet Ali Erbil ile olan davası müddetinde kendisi hakkında yapılan ‘hakaret’ içeren görüntülerin kaldırılması için verdiği hukuk çabasını kazandı.

“Kararı Mehmet Ali Erbil’e ilettik”

Davayla iligli açıklama yapan Ronay’ın avukatı, “Ece Hanım’ın Mehmet Ali Erbil ile olan taciz savı evrakında ‘hakaret’ içeren telaffuzların olduğu televizyon kanallarına imajların kaldırılması için ulaştık. Fakat o kanallar imgeyi kaldırmadı. Biz de Gaziantep 4. Sulh Ceza Hakimliği’ne erişim pürüzü getirmesi için dava açtık. Mahkeme de kararı verdi, o 7-8 görüntüye erişim mahzuru getirdi. Kararı artık kendilerine gönderdik. En kısa müddette görüntülerin kaldırılmasını bekliyoruz, şayet kalkmazsa tekrardan tüzel sürecimiz devam edecek.

“Sadece fizikî şiddet yok”

Bayana şiddet yalnızca fizikî olmuyor. Bayana şiddet bu türlü televizyon üzerinden de olabiliyor. Herkes bu türlü olaylarda mahkemeye başvurup hakkını aramalı. Mahkeme çok hoş bir karar verdi.diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.