DEAŞ operasyonunda yakalanan şüphelinin, örgütü toparlama faaliyeti yürüttüğü iddiası

İSTANBUL (DHA) – ADANA ve İstanbul‘da terör örgütü Deaş‘a yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 8 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Şüphelilerden Resul B.’nin, örgüt içi evlendirme yaptığı ve başka illeri gezerek oradaki örgüt üyelerini Yamaçlı grubuna dahil etmeye çalıştığı öne sürüldü.

Terör örgütü DEAŞ’ın faaliyet ve yapılanmasını deşifre etmek için çalışmalarını sürdüren Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, Yamaçlı grubunun yeniden toparlanma içerisinde olduğunu belirledi. Polisin 6 aylık teknik ve fiziki takibi sonucu 14 kişi tespit edildi. Savcılığın şüpheliler hakkında yakalama kararı çıkartmasının ardından 23 Eylül sabahı Adana ve İstanbul’da belirlenen adreslere düzenlenen operasyonda 8 şüpheli yakalandı. Firari 6 şüpheliyi ise yakalama çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

ELEMAN KAZANDIRMAK İÇİN FAALİYET YÜRÜTTÜĞÜ İDDİASI

Emniyete götürülen şüphelilerin arasında cezaevinde bulunan DEAŞ’ın sözde Türkiye Emiri Mahmut Özden’in yardımcısı Resul B.’nin de bulunduğu belirtildi. Resul B.’nin, Yamaçlı grubunu yeniden toparlamak ve örgüte eleman kazandırmak için faaliyet yürüttüğü, örgüt içi evlendirme yaptığı, Suriye’deki kamplarda bulunan örgüt üyeleri ve eşlerinin kurtarılması için para topladığı iddia edildi.

SUÇLAMALARI REDDETTİ

Resul B.’nin daha önce Özden’in talimatıyla başka illeri gezerek oradaki örgüt üyelerini Yamaçlı grubuna dahil etmeye çalıştığı ileri sürüldü. Eşi, 3 kızı ve bir oğluyla birlikte 2 torununun Irak’ta tutuklu bulunduğu belirtilen Resul B.’nin, ifadesinde Mahmut Özden’i tanımadığı ve hakkındaki suçlamaları reddettiği bildirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 8 şüpheli, çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

DEAŞ operasyonunda yakalanan şüphelinin, örgütü toparlama faaliyeti yürüttüğü iddiasıDEAŞ operasyonunda yakalanan şüphelinin, örgütü toparlama faaliyeti yürüttüğü iddiasıDEAŞ operasyonunda yakalanan şüphelinin, örgütü toparlama faaliyeti yürüttüğü iddiasıDEAŞ operasyonunda yakalanan şüphelinin, örgütü toparlama faaliyeti yürüttüğü iddiasıDEAŞ operasyonunda yakalanan şüphelinin, örgütü toparlama faaliyeti yürüttüğü iddiası

Demirören Haber Ajansı / Anıl Atar – Son Dakika Haberleri ÜSKÜDAR' DA İKİ KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİ KAZA KAMERADA

ÜSKÜDAR’ DA İKİ KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİ KAZA KAMERADA

Dışişleri Sözcüsü Bilgiç, ABD Temsilciler Meclisinin Ülkü Ocakları kararına tepki gösterdi Açıklaması

Dışişleri Sözcüsü Bilgiç, ABD Temsilciler Meclisinin Ülkü Ocakları kararına tepki gösterdi Açıklaması

Görüntüleri olay olmuştu! Gece kulübünde güvenliğin parmağını koparan kadın için 4 yıl 6 aya kadar hapis istemi

Görüntüleri olay olmuştu! Gece kulübünde güvenliğin parmağını koparan kadın için 4 yıl 6 aya kadar hapis istemi

/beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir