Bülent Arınç ile tokalaşmadığı argüman edilen Kemal Kılıçdaroğlu’ndan açıklama: ‘Kimse bu usul atılımları benden beklemesin’

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Demokrasi Vakfı tarafından düzenlenen programda eski TBMM Lideri ve ve AKP’nin kurucularından olan Bülent Arınç ile tokalaşmadığı tarafındaki haberleri yalanladı.

Kemal Kılıçdaroğlu dün (16 Haziran) Ankara’da “Türk Demokrasi Vakfı; Yeniden” toplantısına katıldı. Toplantıya ayrıyeten ABB Lideri Mansur Yavaş, Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal, Bülent Arınç ve Ertuğrul Günay üzere isimler de katıldı. 

Törende CHP önderi Kılıçdaroğlu ile Arınç’ın tokalaşmadığı istikametinde basında haberler yer aldı.

‘KİMSE BU STİL ATAKLARI BENDEN BEKLEMESİN’

Tokalaşmama haberini yalanlayan Kılıçdaroğlu, “Hayata bakışımda el sıkışmamak yoktur. Bu usul nezaketsizlikleri siyasi rakiplerimizde çokça görebilirsiniz” tabirini kullandı.

Kılıçdaroğlu gece saatlerinde; T24’ün “Bir Türkiye haberi: AKP’li Arınç, CHP başkanı Kılıçdaroğlu ile tokalaştı” haberini alıntılayarak toplumsal medya hesabından şu iletisi yayınladı:

  • Hayata bakışımda el sıkışmamak yoktur. Bu biçim nezaketsizlikleri siyasi rakiplerimizde çokça görebilirsiniz lakin lütfen, kimse bu stil atakları benden beklemesin. Sayın Arınç ile tokalaştık.

ARINÇ’TAN ‘KRAL ÇIPLAK’ ÇIKIŞI

Kılıçdaroğlu, vakıftaki konuşmasında “Bu ülkede yaşayan herkesi ben dost olarak kabul ediyorum. Beraberiz, birlikteyiz. Türk Demokrasi  Vakfı tekrar ayağa kalktı. Bu cins vakıflara siyaset kurumunun, akademinin, medyanın muhtaçlığı var. Biz siyasetçiler bir husus üstesinde istesek de derinleşemeyiz” iletisini vermişti.

Arınç da, özetle toplantıya katılmayan gazeteciler üzerinden yaptığı tenkitlerde “Majestelerinin gazetecileri var. Havanın suyun berraklığından bahsederler. Öksürmenin, bağırmanın vaktidir. Kral çıplak demenin vaktidir. Allah cesaretli olana izzet verir” görüşünü lisana getirmişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.