Balkan Ninnisi dizisinin Elena’sı Suzan Akbelge kimdir? Suzan Akbelge kaç yaşında, nereli?

Geçtiğimiz gün ilk bölümüyle ekranlara gelen “Balkan Ninnisi” sürükleyici hikayesiyle izleyenlerin dikkatini çekti. Güçlü oyuncu kadrosuyla ön plana çıkan dizide Elena karakterini oynayan Suzan Akbelge ise pek çok kişi tarafından araştırılmaya başlandı. Peki Balkan Ninnisi Suzan Akbelge kimdir? Suzan Akbelge kaç yaşında, nereli? İşte yanıtlar…

TRT1 ekranlarının yeni dizisi “Balkan Ninnisi” dikkat çeken konusu ve zengin oyuncu kadrosuyla büyük merak uyandırıyor. Salı akşamları ekranlara gelmeye hazırlanan yapımda Elena karakterini oynayan Suzan Akbelge ile bilgiler sosyal medyada hızla araştırılmaya başlandı. 

Suzan Akbelge

BALKAN NİNNİSİ SUZAN AKBELGE KİMDİR?

15 Haziran 1974 tarihinde Almanya’nın Ludwigshafen kentinde dünyaya gözlerini açan Suzan Akbelge, eğitimine İstanbul’da başlamış ve 1982 yılında eğitimini Üsküp’te sürdürmeye karar vermiştir. Güzel Sanatlar akademisi tiyatro bölümünü mezunu olan ünlü oyuncu daha Elveda Rumeli ve Son Yaz Balkan 1912 gibi başarılı yapımlarda rol almıştır. 1.65 boyunda ve 50 kilo olan Akbelge, Balkan Ninnisi dizisinde Elena karakterini oynuyor. 

Suzan Akbelge Elveda Rumeli

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.