Bakan Kurum’dan gençlere kıymetli tavsiye: 20 yıl öncesi Türkiye’ye bakın, eziyetleri görün istiyorum

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Akşehir’de düzenlenen 63. Memleketler arası Akşehir Nasreddin Hoca Şenlikleri’nde, alim ve gönül insanı Nasreddin Hoca’nın asırlar öncesinden verdiği öğütlerle yol gösterdiğini söyledi.

Hoca Nasreddin’in bu topraklarda 700 yıldır mizahıyla 7’den 70’e herkesi güldürdüğünü anımsatan Kurum, mizahını ilmiyle harmanlayan Nasreddin Hoca’yı rahmetle yad etti.

Murat Kurum, 63.’sü düzenlenen şenliklerle Konya’nın tarih, kültür ve müsamahasının tüm dünyaya gösterildiğini belirterek, “Burada tarihi hanlar, hamamlar ve onarımı yapılan yapıtlarımız var. Bunların 300’ünü tamamladık. Akşehir’in tarihine ve kültürüne kimlik katacak sokakların ihyasını ve inşasını gerçekleştiriyoruz. Emin olun çok az kaldı, yakın vakitte Akşehir, Türkiye’nin ve bölgenin turistik destinasyonlarından biri olacak.” diye konuştu.

AA

“Büyük Türkiye” hedefi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 20 yıl evvel “Büyük Türkiye” maksadıyla seyahate çıktıklarını anlatan Kurum, şunları kaydetti:

“Son 20 yılda, 100 yılda yapılacaklar bir bir hayata geçirildi. Buradan gençlerimize sesleniyorum; 20 yıl öncesi Türkiye’ye baksınlar. Yapılan yanılgıları, yapılmayanları ve eziyetleri görsünler istiyorum.

Nasreddin Hoca, eşeğe niçin aykırı binmiş, ne demek istemiş, buradan Türkiye’ye bildiriler veriyor. Bu manada Nasreddin Hoca bize çok kıymetli öğütler veriyor. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ‘Büyük Türkiye’ seyahatinde güçlü kentler anlayışıyla Konya’mız ve ilçelerine birebir anlayışla hizmet götürüyoruz. Yalnızca Konya’ya değil, nerede bir afet olsa biz 2 saat içinde oluyoruz. Vatandaşlarımızın yarasını sarıyoruz. Onlarla gönül birliği içinde, omuz omuza o acıya ortak olduğumuz sürecin 1 yıl sonrasında mutluluklarına şahit oluyoruz. İşin sonunda milletin duasını alıyoruz.”

Bakan Kurum, milletin duasıyla yol yürümeye devam edeceklerini vurgulayarak, “Şehirlerimiz ve vatandaşımız için en düzgününü, hoşunu hayal ediyoruz. Dünyada yaşanan salgın krizine karşın Cumhurbaşkanımız, hiçbir vatandaşımızı açta, açıkta ve yalnız bırakmadı. Tüm dallara salgın süreci boyunca dayanak olduk, buna da devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.

Programda, KKTC, Moldova, Bulgaristan, Bosna Hersek ve Trabzon halk oyunları takımının dans şov sergilendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.