ARK 2 Çıkış Tarihi Ertelendi

ARK hayranları, Vin Diesel’in yer aldığı devam oyunu için tahmin edilenden çok daha uzun süre bekleyecekler. Studio Wildcard, ARK 2 çıkış tarihini 2024’ün sonlarına ertelediğini duyurdu. Aynı zamanda stüdyo, ilk oyunun yeniden yapımı üzerinde çalıştığını da duyurdu.

Gecikme ile ilgili olarak konuşan yetkililer, Unreal Engine 5’in araçlarına aşina olmak için daha fazla zamana ihtiyacı duyduklarını ve “Studio Wildcard’da daha önce hiç ulaşılmamış bir kapsama sahip bir oyun yaratırken bu en son teknolojiyi tam potansiyeline kadar kullanmayı hedeflediklerini söylüyor.

ARK 2, “Soulslike dövüş, sadece ilkel silahlar ve sıkı üçüncü şahıs mekaniği” ile serinin hayatta kalma sanal alanından da büyük bir sapma içerecek. Bu nedenle Wildcard, orijinal oyunun hayranlarını geride bırakmamak için ARK: Survival Evolved’ın ARK: Survival Ascended adlı yeniden yapımını da geliştiriyor.

Yeniden yapım, Unreal Engine 5’e yükseltme sayesinde büyük görsel ve performans yükseltmeleri sunarken platformlar arası çok oyunculu mod ve konsol mod desteği de onaylanmış durumda. Şirket, bu sürüme hazırlanmak için Ağustos ayında orijinal oyunun resmi sunucularını kapatacak ancak oyuncular rol yapma oyununu tek oyunculu ve oyuncular tarafından barındırılan sunucularda oynamaya devam edebilecek.

ARK: Survival Ascended, Ağustos sonunda PC, Xbox Series X|S ve PlayStation 5 için piyasaya sürülecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir