Ankara’da aracından bardakla su boşaltan şoför konuştu

Ankara dün sağanak yağmura teslim oldu.

Öğle saatlerinde tesirini gösteren kuvvetli yağış nedeniyle kimi okul binaları, iş yerleri ve caddeler su altında kaldı, araçlarında mahsur kalan şoförler itfaiye grupları tarafından kurtarıldı.

Bardakla su boşalttığı anlar gündem oldu

Başkentte yağış bugün de tesirini sürdürürken dün caddenin su altında kalması nedeniyle seyir halindeyken aracında mahsur kalan İrem Kuru’nun suya gömülen arabasından bardakla su boşaltırken objektiflere takılan manzarası, toplumsal medyada en çok paylaşılan görüntülerden oldu.

Kuru, yaşadığı dehşet dolu anları AA muhabiriyle paylaştı.


“Bir anda her yer göl oldu”

Aydınlıkevler tarafına gitmeye çalıştığını ve olayın 5 dakika içinde gerçekleştiğini belirten Kuru, şöyle konuştu:

“Kırmızı ışıkta durdum, bir anda her yer göl oldu. Hiçbir otomobil devam edemedi. Durduktan yaklaşık 6-7 dakika sonra da otomobilin içi su almaya başladı. Çok panik olduk. Ne yapacağımızı bilemedik. Kapılar evvel açılmadı. Motor kendini kapattı. Sağdan soldan bir şeyler diyenler oldu, hiçbir yetkiliye de ulaşamadığımız için kendi gayretlerimizle çıkarak kenarda suların çekilmesini bekledik.”


“Bardak da işe yaramaz oldu”

Arabadan bardakla su boşalttığı imgelere ait de Kuru, “Orada elimizin altındaki tek şeydi bardak. Sular girmeye başladığında birinci etapta bardakla müdahale edebildik. Bardakla boşaltmaya başlamıştık sonradan iş çığrından çıktı, bardak da işe yaramaz oldu.” dedi.

“Ne yapacağımızı bilemedik”

Araçta iki de iş arkadaşı olduğunu, bir arkadaşlarının kapısı açılmadığı için camdan çıktığını, kendilerinin de kapı açıldıktan sonra çıkabildiğini aktaran Kuru, “Arkadaşlarımızla birbirimizi telkin edemedik. Paniğimizi denetim edemedik. Ne yapacağımızı, nasıl çıkacağımızı, kimi arayacağımızı şaşırdık. 155, 112 üzere neresi varsa aramaya çalıştık lakin ihbar sayısı fazla olduğu için ulaşamadık. Kendi kendimizi motive etmeye çalıştık. Birinci kere bu türlü bir şey başımıza geldiği için de ne yapacağımızı bilemedik.” sözlerini kullandı.

Arabanın sigorta süreçleri için tutanak ve rapor alınması gerektiğini, bu nedenle karakola geldiğini lisana getiren Kuru, çalışamaz durumda olduğu için büyük ihtimalle aracının hurdaya çıkacağını kelamlarına ekledi.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.