Alman basını Rus turistlerin Türkiye’de tatil yapmasından rahatsız: Ödeme usulleriyle cezbediyor

Alman devlet televizyonu ARD, Ukrayna ile Rusya ortasında istikrar siyaseti izleyen, ayrıyeten Moskova’ya yaptırımlara da katılmayan Türkiye’nin turizm siyasetini eleştirdi.

“Türkiye, ödeme usulleriyle Rusları cezbediyor” başlıklı haberde, Türkiye’nin, Ukrayna’daki savaşa karşın Rusya’dan birçok turisti ağırlamayı hedeflediği, bu nedenle Rus vatandaşları için ödemeler ve para transferlerinin kolaylaştırıldığı kaydedildi.

“Batı’nın yaptırımlarına karşın…”

Ukrayna savaşının başlangıcından bu yana Türkiye’deki Rus vatandaşlarının, ruble hesaplarına erişim korkusu yaşamadığına dikkat çekildi.

Haberde, “Batı’nın yaptırımlarına karşın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusların bu yıl da Türkiye’de tatil yapmalarını sağlamak için gereken her şeyi yapıyor.” denildi.

“Türkiye’deki emlak piyasasına yöneldiler”

Öte yandan Rusya’nın Ukrayna’ya hücumlarının akabinde, varlıklı Rusların Türkiye’deki emlak piyasasına yöneldiği, nisan ayında Rusların gayrimenkul alımlarının bir evvelki aya nazaran ikiye katlandığı belirtildi.

Türk nakliyecilik şirketlerinin, Rusları Türkiye’ye getiren Rus hava yollarına yönelik yaptırımlar karşısında devreye girdiği tabir edildi.

“Türk Rivierası’ndaki tatilleri tüm yaptırımlara karşın güvenli”

Birebir vakitte, Rus hava yolu Aeroflot’un Moskova ile İstanbul ortasında uçuşlarını sürdürdüğü notuna da yer verildi.

Haberde, “Rus turistlerin Türk Rivierası’ndaki tatilleri tüm yaptırımlara karşın inançlı görünüyor. Moskova’dan gelen tatilciler de bu yaz Antalya’da havuz başında uzanıp savaşı unutabilir” sözü kullanıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.