ABD Kongresinde “dış tehdit” alarmı: Polislere çarpan sürücü vuruldu

ABD’de 6 Ocak’ta baskına sahne olan Kongrede yine alarm verildi.

Kongre polisi, “dış tehdit” nedeniyle tüm yerleşkedeki binalara giriş çıkışların kapatıldığını ve güvenlik önlemlerinin artırıldığını duyurdu.

ABD Kongre Polisinin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, Independence Caddesi’ne çıkan bölgedeki bariyerlere bir aracın hızla girdiği kaydedildi.

Aracın iki polise çarptığına dikkat çekilen açıklamada, şüphelinin de yaralı olarak ele geçirildiği belirtildi. Açıklamada, yaralanan iki polis ile şüphelinin hastaneye kaldırıldığı ifade edildi.

Yerel saatle 13.00 civarında gerçekleşen olay esnasında Kongre yerleşkesine, müdahale için polis helikopterlerinin inmesi dikkati çekti.

“ELİNDE BIÇAKLA ARAÇTAN ÇIKTI”

ABD basınına konuşan görgü tanıkları, şüphelinin bariyerlere çarptıktan sonra elinde bıçakla arabadan çıkması üzerine polisin ateş açtığını aktardı.

SÜRÜCÜ HASTANEDE ÖLDÜ

NBC News ise güvenlik kaynaklarına dayandırdığı haberinde, sürücünün kaldırıldığı hastanede öldüğünü kaydetti.

Sürücünün kimliği henüz bilinmiyor.

Olayın saldırı mı yoksa kaza mı olduğuna dair de yetkililerden henüz bir açıklama gelmedi.

KONGREDE OTURUMA ARA VERİLDİ

Olay nedeniyle Senato ve Temsilciler Meclisindeki oturumlara ara verildi.Öte yandan olay esnasında brifing yapan Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Başkan Joe Biden’ın Washington’ın dış bölgesindeki Camp David’de ve güvende olduğunu kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir